2*3^(x) = 6^(x)

Miert nen szorozhatjuk meg?


2020. márc. 22. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy mi alapján lehetne így szerinted összeszorozni.
2020. márc. 22. 10:55
 2/4 anonim ***** válasza:

S 6^x-ent fel kell bontsd: 2^x*3^x

Így lesz:

2*3^(x) = 2^x*3^x

Osztanod kell 3^x-el, marad:

2=2^x

Mivel exponenciális egyenlet, ezért x=1

2020. márc. 22. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve a hatványozás magasabb rendű művelet, mint a szorzás/osztás, így hacsak nincs zárójelbe téve a (2*3)^x akkor a hatványozás végzendő el először.

Műveleti sorrend:

zárójel > hatványozás > szorzás/osztás > összeadás/kivonás

2020. márc. 22. 11:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2020. márc. 22. 11:21