Segítene valaki az alábbi trigonometriai feladatokban?


1. Egy derékszögű háromszög átfogója háromszor olyan hosszú, mint a rövidebbik befogó. Mekkora a legkisebb szöge?

2.Egy egyenlő szárú háromszög területe 100cm2

. Szárszöge 50°. Mekkorák az oldalai?

3..Egy torony tetején 1,5m magas ablak van. A vízszintes sík egy pontjából az ablak alja 40°, a teteje 44°emelkedési szögben

látszik. Mekkora utat tesz meg az a galamb, amelyik a vízszintes e pontjából az ablak tetejére egyenes mentén repül? Milyen

magas a torony?



2020. márc. 23. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. [link]

sin(alfa)=1/3 => alfa =19,47°


2. [link]


b^2*sin150°/2=100

.

.

.

b^2=400

b=20


sin25°=a/2/20

a=40*sin25°=16,9

2020. márc. 23. 16:34
 2/2 anonim ***** válasza:

3. tg44°=h/a

tg40°=(h-1,5)/a

____________________


tg40°/tg44°=(h-1,5)/h


Oldd meg ezt az egyenletet!

2020. márc. 23. 16:38