Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni a fizkém...

Valaki tud segíteni a fizkém házimba?

Figyelt kérdés

Szóval 6db feladat van, ebből 5db-ot sikerült megoldanom, de az ez egy valahogy nem ment. Úgyanez a feladat típus csak más adatokat adtam meg, hogy mégse a házimat rakjam fel. Kérem mellőzük az olyan kommenteket, amik nem segítőkészek mert csak egymás idejét rabolnánk vele. Előre is köszönöm aki segít! <3 Itt a feladat:

Számítsa ki, hogy a propén levegővel (térfogat% = 50,0% O2 és Térfogat% =50,0% N2) történő tökéletes égetésénél milyen a füstgáz összetétele 100 °C-on



2020. márc. 24. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

ez milyen levegő?


2 CH3 - CH = CH2 + 9 O2 --> 6 CO2 + 6 H2O


Ha fele-fele a tf % akkor 1:1 a mólok száma is


Akkor a 9 O2 hozott 9 N2, tehát a végső összetétel:


9 N2 + 6 CO2 + 6 H2O

2020. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Wtf? Hány mol propénből indulunk ki? Levegő térfogata? Amúgy is mi köze van ennek a fizkémhez? Gyenge troll kérdés...
2020. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én ezt a feladatot kaptam, semmit nem írtam át CTRL+C és CTRL+V, utolsó kommentelőnek szól, miért lenne troll kérdés? Még a fizkém elején vagyunk, hiába kémiai számolás ebből a tantárgyból kaptam, és mint fent ír leírtam, ezeket mellőzzük, mert az én időmet is raboltad és neked is idő volt leírni a választ.
2020. márc. 24. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!