Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? Kémiai...

Tudnátok segíteni? Kémiai feladatban meg akadtam egy kicsit, valaki?

Figyelt kérdés

szóval ezek lennének a kérdések

-Az aldehidek redukáló tulajdonságúak. Melyik kémia reakcióval bizonyítható?

-Melyik funkciós csoport jelenléte teszi lehetővé a reakciót?

-Milyen anyagok szükségesek a kimutatásukhoz? Írja le az egyenletet!


Már lassan egy órája keresem és nem találom, bár lehet ott volt végig a szemem előtt...Minden esetre köszönöm ha valaki tud segíteni!!



#kémia 10o szerves
2020. márc. 26. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

1. ezüsttükör- vagy másnéven Tollens-próba

2. formilcsoport

3. AgNO3-oldat, szalmiákszesz, aldehidcsoportot tartalmazó vegyület (pl. szőlőcukor)

A reakciót keresd meg te.

2020. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Már lassan egy órája keresem és nem találom, bár lehet ott volt végig a szemem előtt."

Érdekes...

Google keresés: aldehidek 0,54 másodperc

[link]

Itt nem az a baj hogy lusta vagy hanem hogy meg is akarod vezetni az itt válaszolókat.

2020. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek köszönöm! Én is arra gondoltam, de azt mondták nem az..


Második kommentelő: Neharagudj hogy igen gyenge tanuló vagyok kémiából, és lósz@rt se értek belőle..de nyilván meg akarom vezetni az itt válaszolókat:) Nem baj, további szép napot kívánok! :)

2020. márc. 27. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!