Trigonometrikus alakban honnan tudjam az abszolút értékét, ha nincs megadva?

Figyelt kérdés

Tehát van egy ilyen, hogy "cos60+isin45"


Ide kellene még egy R.

Azaz R(cos60+isin45).

A szögekkel mit lehet kezdeni, ha nincs meg a hossz?


2020. márc. 27. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek abszolút értéke 1, mert

[link]

2020. márc. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. márc. 27. 07:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval akkor mégsem sikerült megértened... Nem kell oda R, mivel algebrai alakról van szó, nem trigonometrikusról. A trigonometrikus alakhoz (ahogy ezt már a másik kérdésnél leírtam) az kell, hogy a szinuszban és a koszinuszban ugyanaz kell, hogy legyen a szög, és a kettő közé + kell, ekkor az ezt az egészet megszorzó konstans lesz az R (illetve ha ilyen nincs, attól még van, csak nincs kiírva, ez az 1).


Számold ki a szögfüggvényértékeket. Ha ez megvan, akkor ábrázold a komplex számsíkon. Ha ez is megvan, akkor ki tudod számolni a szöget és a távolságot. Ha ez is megvan, akkor tudod megadni a trigonometrikus alakot.


Tarcsay úr most valamit nagyon benézett, mert a távolság nem 1 lesz, hanem gyök(3)/2, ez lesz az R értéke.

2020. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg benéztem. Nem vettem észre, hogy nem ugyanaz a két szög. Bocs!!!
2020. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!