Ezt rosszul értelmezem? Kombinatorika

Figyelt kérdés

Szerintem ha kombinaciorol beszelunk akkor néhány elemet választunk ki.

A képen amit linkelek, az a gondom hogy 5fele virág van, és 7szalu csokrot készítünk, és a virág fajtái ismetlodhetnek. Ezek szerint az összeset is ki választhatjuk, ami már nem kombináció hiszen az összes elem ki van választva.


[link]

[link]


2020. márc. 27. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért kell mindenféle tákolt táblázatot fenntartásokkal kezelni.


Ahol az van, hogy "csak 1 eset lenne", oda is beírható a kombináció. Ettől még ugyanúgy csak 1 eset lesz (5-ből 5-öt nyilván 1-féleképpen tudsz kiválasztani), de attól az még kombináció lesz ((5 alatt az 5)).

2020. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem de nem ez a kérdés.

Hanem az hogy ha 5viragbol 7szalu csokrot készítünk, akkor az miért kombináció? Hiszen felhasználhatjuk az összeset is. És az már permutáció.

2020. márc. 28. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Permutáció esetén számít a sorrend. Például permutáció esetén az abc, acb, bac, bca, cab, cba sorrendek különbözőek, kombináció esetén ezek egyenértékűek (összesen 1-et érnek).

Mivel a virágok csokorban vannak, ezért a virágok, így a kiválasztás sorrendje nem számít, ezért kombinációként számolunk.

2020. márc. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már értem.
2020. márc. 28. 01:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha számít a sorrend, akkor az PERMUTÁCIÓ vagy VARIÁCIÓ.

Ha nem számít a sorrend, akkor az KOMBINÁCIÓ.


Permutáció: Összes elemet sorba rendezzük.

Kombináció: Kiválasztunk valahány elemet.

Variáció: Kiválasztunk valahány elemet és azokat rendezzük is (permutáljuk). Vagy inkább úgy mondom, hogy KOMBINÁLJUK és PERMUTÁLJUK is az elemeket, hátha így könnyebb megjegyezni.

2020. márc. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!