Egy motoros 90 km/h sebességgel akar bekanyarodni egy 20 méter sugarú kanyarba. A fékezésre 1,6 s ideje maradt. Mekkora a súrlódási együttható ha éppen be tudott kanyarodni? (a reakció időt elhagyva)

Elsőnek a fékutat számolom ki majd utána helyettesítek be ebbe a képletbe v=gyök(súrlódási_együttható*g*R). Hogy mennyit veszít a sebességéből ebből a képletből indultam ki a = v/t ami 15,625. Ezekkel számolva sehogy se jön ki a megoldás(a megoldás = surlódási együttható=0,781)

2020. márc. 28. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

v_1=gyök(súrlódási_együttható*g*R)

ezzel ment be

v_2 = 90km/h ezzel indult nek



a lassulasra azt irod fel hogy v_2 -v_1 = a*t ahol a=mu*g, t=1.6sec


ergo van 2 egyenleted es ket ismeretlened (v_2 és mu), amit igy meg tudsz oldani


90km/h t at kell valtani m/s ba

2020. márc. 28. 19:15
 2/3 anonim ***** válasza:
és amugy jo latni, h nekikezdtél a feladatnak es van benne munkad, nem csak így idedobtad. ezért is válaszoltam neked. :)
2020. márc. 28. 19:15
 3/3 A kérdező kommentje:
El sem hiszed hogy most mennyit segítettél :D. Nagyon hálás vagyok érte!
2020. márc. 28. 19:37