10 az xediken = 0,001.10 a 3x+ 3dikon

exponenciális egyenletek, sajnos nem tudtam jobban leírni, remélem, hogy így is érthető


2020. márc. 30. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

0,001 = 10^(-3)


Innen tudod folytatni?

2020. márc. 30. 13:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán így van:

10^x=0,001*10^(3x+3)

A megoldás:

10^x=10^(-3)*10^(3x+3)

10^x=10^(3x)

Az exponenciális függvény kölcsönösen egyértelmű, ezért

x=3x

0=2x

x=0

2020. márc. 30. 13:12
 3/4 A kérdező kommentje:
10 x =0,001∙10 3x+3
2020. márc. 30. 13:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. márc. 30. 13:14