Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy bizonyítanátok, hogy egy...

Hogy bizonyítanátok, hogy egy 6 pontú gráfban minimum 8 él kell ahhoz, hogy 2 háromszöget adjon?

Figyelt kérdés
Ez egy lépése a feladatnak, amin nem tudok átlépni.

2020. márc. 30. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy háromszögnek három darab oldala van. Két darab háromszögnek meg hat darab oldala van (felteszem, hogy nincs közös oldaluk).
2020. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi az egész feladat? És háromszögön 3 csúcsból álló kört értesz? Most sikerült rajzoltam egy 6 pontú gráfot 8 éllel,úgy hogy nincs benne egy "háromszög" sem. Lehet, hogy már kicsit késő van, de lehet, hogy ez nem is igaz? :D
2020. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sehogy, mert nem igaz: képzelj el egy négyzetet, aminek az egyik átlója is be van húzva. Ez kiad két háromszöget, és csak öt éle van.

De ha különálló háromszögek kellenek, akkor is elég hat él.

2020. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3

Na de a négyzet az 4 pontból álló gráfnak tekinthető, a feladatban 6 pontú gráf a kérdés.


Szerintem ennek az egésznek csak akkor van értelme, ha az is kikötés a feladatban, hogy minden pont fokszáma legalább 2, vagyis hogy először összekötöd a "szomszédos" pontokat, majd húzol két élt keresztbe, amik így már kiadják a kettő darab háromszöget. Ugye egy élt húzni nem elég, mivel egy hatszögbe egy átló behúzásával legfeljebb egy háromszög képezhető.

2020. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4

És egy hat pontú gráfban nem létezhet négy pontú részgráf?

2020. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Létezhet, de ezért írtam, hogy így elég szabatosra sikerült a feladat megfogalmazása.
2020. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kapásból felrajzoltam 6 pontú gráfot 8 éllel, amiből 5 db. háromszög jött ki. De olyat is fel tudok rajzolni, amiben 0 db. háromszög van.


Mi a pontos feladat? Mik a kikötések? Mert szerintem ez az állítás így önmagában nem igaz.

2020. márc. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Újra.

Egy 6 pontú gráfban ha 8 él van, biztos, hogy van MINIMUM 2 háromszög.

A háromszög nem csak kör lehet.

2020. márc. 30. 23:21
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezt kellene bizonyítani.

Remélem most már pontosabb voltam.

2020. márc. 30. 23:24
 10/16 anonim ***** válasza:

"A háromszög nem csak kör lehet."


Hanem?

2020. márc. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!