Help matek házi nem értem!?


Szóval kaptunk ijen feladatot mer beteg a tanér és helyetrsitik ls nem tom mér pedig nem is vetük eszt segiccs!



Melyik növekvő az alábbi függvények közül?

1. f(x)=3-4x

2. g(x)=2+1\2x

X. h(x)=(-x)

Melyik csökkenő az alábbi függvények közül?

1. f(x)=5-3\4x

2. g(x)=2\3+x

X. h(x)=x

Hol metszi a g(x)=X függvény az x tengelyt?

1. Az origóban

2. A (0,1) pontban.

X. A (-1;0) pontban

Hol metszi az x tengelyt a h(x)=2x-2 függvény?

1. A (0;2) pontban.

2. Az (1;0) pontban.

X. A (2;0) pontban.

Hol metszi egymást a g(x)=2\3x-2 és a h(x)=1\3x+1 függvények?

1. M(3;0)

2. M(3;2)

X. M(2;3)

Melyik fügvénnyel párhuzamos az y=1\2x-2 függvény?

1. g(x)=1\2x

2. h(x)=2x

X. i(x)=x-2



2020. márc. 31. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Photomath-et ha letöltöd meg tudod oldani annak segítségével.
2020. márc. 31. 02:19
 2/2 anonim válasza:

1) Azt kell megnézni, hogy az x együtthatója (a szám, amivel be van szorozva x) pozitív vagy negatív-e. Ha pozitív, a függvény növekvő, ha negatív, a függvény csökkenő. Tehát a 2. válasz a helyes.

2) 1.

3) Ha egy függvény metszi az x tengelyt, az azt jelenti, hogy az ott felvett függvényérték 0. Tehát a g(x) = 0 egyenletet kell megoldanunk, g(x) = x, tehát x = 0. A helyes válasz az 1., az origóban metszi.

4) 2x - 2 = 0, 2x = 2, x = 1, a helyes válasz a 2.

5) Meg kell nézni, hogy a felvett függvényértékek hol egyenlőek. 2/3x - 2 = 1/3x + 1, 1/3x = 3, x = 9, a felvett függvényérték pedig 2/3x - 2 = 1/3x + 1 = 4. (Ez nincs a megoldási lehetőségek között, biztosan jól írtad le a feladatot?)

6) Itt is az együtthatókat kell nézni, azzal a függvénnyel lesz párhuzamos, amelyben megegyezik az x együtthatója. Tehát az 1. válasz a helyes.

2020. márc. 31. 02:49