Hány fokot zárnak be a (3; 4) és (5; -1) vektorok?


2020. márc. 31. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

|a|=sqrt(3^2+4^2)=5

|b|=sqrt(26)

ab=3*5+4*(-1)=11

cos(Fi)=11/(5*sqrt(26))=0,4315

FI=64,44°

2020. márc. 31. 10:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Másik megoldás; rajzold fel a vektorokat. Látható, hogy ezek az első és a negyedik síknegyedbe mutatnak. Így csak annyi a dolgod, hogy kiszámolod a vektorok x-tengellyel bezárt hajlásszögét, és ezeket összeadod.

A hajlásszöget a megfelelő derékszögű háromszögek berajzolásával tudod kiszámolni; itt tudod venni a szögek tangensét, és azzal számolni.

2020. márc. 31. 10:24