Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A fogalmazásban kellene egy...

A fogalmazásban kellene egy kis segítség? Ezzel a kezdőmondattal kell kezdeni a fogalmazást "Az ajtók bezáródtak a vonat elindult".

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 08:58
 1/3 anonim válasza:
Hát irhatnál mondjuk arról, hogy valamilyen fontos esemény volt, de te lekésted a vonatot és akkor valakivel találkoztál aki szintén ugynoda tartott és együtt valahogy elmentek.
2020. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtók bezáródtak a vonat elindult. Még percekig ott álltam a peronon, míg a hajnali köd teljesen el nem rejtette a szem elől. Nem volt szomorúság a szívemben, csak valami üresség. Tudtam semmi nem lesz már olyan, mint azelőtt. Úgy váltunk el Pétertől, hogy hamarosan újra találkozunk. Mindketten tudtuk, hogy nem lesz így, a búcsú végleges, és visszavonhatatlan. A csöndes kisvárosi utcák most kezdtek ébredezni. Szerelmesek kedves csókkal üdvözlik egymást, fásult anyukák unottan kenik a vajas kenyeret, borostás férfiak álmosan, papucsban botorkálnak a fürdőszoba felé. Elindultam haza. Haza, ami már talán soha nem lesz a kedves otthon. Ugyanolyan üres lesz, mint a peron, amit az imént odahagytam.
2020. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ajtók bezáródtak, a vonat elindult. Most kezdődik az én munkám legszebb része: ellenőrizhetem a jegyeket, tájékoztathatom az utasokat, válaszolhatok a kérdéseikre. Beszélhetek velük pár szót, ha szimpatikusak, és rövidre zárhatom a társalgást, ha nem. Stb, stb
2020. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!