Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Együttes munkavégzéses nehéz...

Együttes munkavégzéses nehéz feladatot nem tudom megoldani. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő feladatot kaptam, már elindultam rajta, de nem jól írtam fel valószínűleg az egyenleteket.

András és Béla valamely rájuk bízott munkát a következőképpen végezte el: Először csak András dolgozott 2/3 annyi ideig, mint amennyi idő alatt Béla egyedül elvégezné az egész munkát. Azután Béla felváltotta Andrást és befejezte a munkát. Ilyen módon a munka 2 órával több időt vett igénybe, mintha együtt fogtak volna hozzá és együttesen végezték volna el. Ha együtt dolgoztak volna az utóbbi módon, akkor András feleannyi munkát végzett volna, mint amennyit ténylegesen Bélára hagyott. Hány óra alatt végezné el a munkát András, illetőleg Béla egyedül? *


Ha 1 munkát kell elvégezniük, és a sebességük v_a és v_b, akkor egyedül T_a=1/v_a és T_b=1/v_b idő alatt végeznek. Illetve ha együtt dolgoznak x ideig, akkor az x*v_a+x*v_b=1 egyenletből x=1/(v_a+v_b) ideig dolgoznak. Továbbá olyan egyenleteket írtam fel még a feladat szövegéből, hogy:

T_b*2/3*v_a+v_b*(1-2/3*T_b*v_a)=2+x, ahol 1-2/3*T_b*v_a a fennmaradó munka.

Illetve a másik mondatból: x*v_a=1/2*v_b*(1-2/3*T_b*v_a).

És ha ezeket az egyenleteket beírom a Wolfram Alphába, nem ad ki eredményt. Mit rontok el? Tudna valaki segíteni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv



2020. ápr. 7. 13:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!