Gabikoma76 kérdése:

3 könyv összesen 2280 ft. -ba kerül. Mennyibe kerülnek külön-külön ha áraik aránya 10:9?

2020. ápr. 9. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nincs egy harmadik szám aránynál? Csak ennyi, hogy 10:9?
2020. ápr. 9. 18:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, mindkét esetben 9:10 az arány, tehát:

1. könyv: 9x

2. könyv: 10x

3. könyv: (10/9) * 10x = (100/9)x

9x + 10x + (100/9)x = 2280

Ezt kell megoldani.

2020. ápr. 9. 18:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen voltunk mi is fennakadva,6.os lányom online ellenőrzőjében volt feladat.
2020. ápr. 9. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek meg a tanárt, hogy ezt hogy gondolta.
2020. ápr. 9. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor kreatívnak kell lenni és azt mondani, hogy a harmadik könyv ingyen van! :)
2020. ápr. 9. 23:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük a tanárt,de eddig nem volt hajlandó válaszolni,lehet nem meri beismerni,hogy hibázott.
2020. ápr. 11. 08:08