Hány permutacioja van ennek?


[link]


A 266.-ik kérdésre a válasz n!-1 ugye?

Hiszen n! Felekeppen tudjuk sorrendbe rakni a számokat, ebből egy sorrend lesz amikor nincs inverzio.

Tehát n!-1.


2020. ápr. 17. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Vigyázz, a feladat nem azt kéri, hogy legyen két elem, ami inverzióban van, hanem BÁRMELY két elemnek inverzióban kell lennie.
2020. ápr. 17. 23:46
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha van pár perced ebben tudsz segíteni?

Lehet ezt is rosszul értelmezem.


[link]

2020. ápr. 17. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:

267.

Az n n-1 inverziót ad.

Az n-1 n-2 új inverziót ad.

.

.

.

A 2 1 új inverziót ad.


Az inverziók száma:

1 + 2 + ... + (n-1) = (1 + n - 1)/2*(n-1)=n(n-1)/2

2020. ápr. 18. 07:02