HÉTFŐRE KELL BEADNOM ÉS NEM MEGY SOS!? Kérdés lent


1.Feladat

Görög abc delta nagybetűjét felírtuk egy táblára. A betűt jelképező háromszög egyik oldala 8cm és a rajta lévő két szög 60° és 80°. Mekkora a háromszög másik két oldala?


2.FELADAT

Háromszög alakú kertünket be szeretnénk keríteni dróthálóval. Két oldalának hossza 15m és 20m, valamint az általuk bezárt szög 76,41°. Hány m² dróthálóra lesz szükségünk, ha azt akarjuk, hogy a kerítés 185 cm magas legyen?



2020. ápr. 18. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1.

A 3. szög 40°.

[link]

a/8=sin(40°)/sin(60°) => a=5,94

b/8=sin(80°)/sin(60°) => b=9,10


2.

[link]

A 3. oldal:

c^2=15^2+20^2-2*15*20*cos(76,41°) => c=22


T=(25+20+22)*1,85=123,95

2020. ápr. 18. 16:28