Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az R1 belső, R2 külső sugarú...

Az R1 belső, R2 külső sugarú hengergyűrűben a j (ρ) =j0*eϕ áramsűrűségű áram folyik. Mi a gerjesztett mágneses indukció (a teljes térben)?

Figyelt kérdés
Kérlek valaki segítsen!!!

2020. ápr. 19. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biot savart tv
2020. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem válaszolnak, mert a kérdésednek semmi értelme.
2020. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ok, zh feladat volt, érdekelne hogyan kellett volna megoldani. :D Ja de biztos értelmetlen zh feladatokat adnak fel egyetemen.
2020. ápr. 22. 11:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem ilyen formában volt leírva.
2020. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

miért értelmetlen? csak használod a biot savart tv -t ezt mondom már miota


marmint nyilvan el van irva a feladat mert miazhogy j(ró)=j0*e fí lol lol


de mindegy formálisan ki lehet integrálni pl ha konstansnak veszek j(ró)-t ha már egyszer ró fgv-e de nincs benne ró

lol

lol

2020. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, ha az a feladat, hogy konstans áram folyik benne, akkor még integrálni se kell, de valószínűleg nem ez a feladat.
2020. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A gyakori szövegszerkesztője nem engedte az alsó indexet,

ezért -ha ez elírásnak tekinthető- j(ró)=j(0 alsó indexben)*e(fí alsó indexben) az áramsűrűség, valóban.

2020. ápr. 22. 13:52
 8/16 anonim ***** válasza:
És e_fí vektor vagy mi? Hallod vagy normálisan leírod latexban és leírod hogy mi mit jelöl, vagy a franc se fog ezzel foglalkozni, de én egész biztosan nem
2020. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én már eddig is rájöttem, hogy a jobboldal egy síkhullámot takar (és igen, vektor az e), de még mindig nem tudom mi a ró.
2020. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ide feltettem a feladatot, mert sajnos a latexet nem használtam még soha. Ez az én gyengeségem.


A j és e_fí is vektor az egyenletben.

Az e_fí legjobb tudomásom szerint a hengerkoordináta-rendszer 2., fí-hez rendelt bázismezeje, a transzverzális bázismező.

2020. ápr. 22. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!