Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a mágneses...

Mi a különbség a mágneses indukció vektor (B) és a mágneses térerősség (H) között?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 17:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Mágnesen kívül szinte semmi (csak más a mértékegység és a mérőszám). Mágnesen belül meg egymás fordítottjai.
2019. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%

"Mágnesen kívül szinte semmi (csak más a mértékegység és a mérőszám). Mágnesen belül meg egymás fordítottjai."


whattttt

mágnesen belül egymás fordítottjai ez így neked honnan jött? xddd


másrészt meg mágnese kívül "szinte ugyanaz csak a mérőszám és mértékegység más" pedig azt jelenti hogy nem ugyanaz, de összefügg. mint példűul a sebesség és a közegellenállás kb....

2019. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, így rémlett. Meg talán innen:


[link]


Térerősség szempontjából a mágnest ponttöltésnek tekintjük, ahol az erővonalak forrásai a pólusok.


Indukciónál meg köráramok összességének, ahol az indukcióvonalak önmagukba záródnak.


De igaz, a mágnesen belül a kettő nem teljesen párhuzamos. Azon kívül viszont igen.

2019. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

"De igaz, a mágnesen belül a kettő nem teljesen párhuzamos. Azon kívül viszont igen."


ne haragudj hogy megint beleszólok, de ez sem igaz

2019. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Gondolom, kint akkor nem párhuzamos, ha valami agyament közegről van szó, amiben a permeabilitás valami tenzor. De nem hiszem, hogy a kérdezőt ez ilyen szinten foglalkoztatja, akkor meg elég az, hogy a kettő szinte ugyanaz (az irányuk egyezik, a nagyságuk is arányos egymással).
2019. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
De egyébként engem is érdekelne, hogy ezen felül mi a lényegi különbség, ha tudod, miért nem árulod el?
2019. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

"Gondolom, kint akkor nem párhuzamos, ha valami agyament közegről van szó, amiben a permeabilitás valami tenzor"


jól tudod XD


mi a külöbség ezen kívül? hogy két különböző dolog talán lol?? xddd


a B-nek pl monopolus nélkül 0 a divergenciája, ez H-ra nem igaz ahogy már mondták pl mágneseknél.


Határfelületeken is másképp törnek:

(B1-B2).n=0

(H1-H2)xn=j


két tök más dolog lol.


olyan mint m ia különbség a kefír és a porcelán közt. hát elég sok... más a halmazállapot, másra használják, máshogy gyártják... "jó de ezen kívül mi a külöbség?"

hát whattttt ... vágod

2019. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Határfelületeken nyilván azért viselkedik másképp, mert megváltozik a közeg permeabilitása. De azt én is mondtam, meg szerintem a kérdező is látta már, hogy a kettő közt pont a permeabilitás a kapcsolat, tehát ez nem meglepő.


Ha a kefír és a porcelán közt csak annyi a különbség, hogy a porcelán egy nagyobb kefír, akkor valóban :)


De én inkább úgy érzem, annyi a különbség, mint a méter és a yard között. (A vad közegeket leszámítva, de akkor is felírhatók egymással, valamelyik felesleges.)

2019. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Eleve más a definíciójuk, és a legalapvetőbb esetekben csak egy konstans szorzóban különböznek, de mint azt vki írta már, az irányuk is tud különbözni.
2019. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A B az olyan, mint elektromos térerősségnél a D?

A H-ba pedig beleszámít pl az, hogy a közegben van pl egy paramégnes? (Hasonlóan E-hez, ahol beleszámít, hogy a közegben van egy polarizációra képes szigetelő?)

2019. jún. 3. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!