3826. feladatot, hogyan kell felírni? Nem igazán értem.

[link]


2020. ápr. 23. 13:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Mi lenne a lényege?
2020. ápr. 23. 13:45
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


(x-2)^2+(y-3)^2=25


Abszcissza: 1. (x) koordináta.

Ordináta: 2. (y) koordináta.


Behelyettesíted, a másikat kifejezed.

2020. ápr. 23. 14:10
 3/5 A kérdező kommentje:
De itt mit helyettesítsék mivel? Nem igazán tiszta (egyértelmű ) nekem a feladat megfogalmazása.
2020. ápr. 23. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Az abszcisszát helyettesíted az x helyére, megoldod az egyenletet, kapod az ordinátákat.

Az ordinátát helyetttesíted az y heléyre, kapod az abszcisszákat.

Például:

(x-2)^2+(y-3)^2=25

2020. ápr. 23. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha x=-1

(-1-2)^2+(y-3)^2=25

(y-3)^2=16

y-3=4 vagy y-3=-4

y1=7 vagy y2=-1

2020. ápr. 23. 14:54