Gozarusan kérdése:

Egy 12 Ω ellenállású fogyasztóra 24 V feszültséget kapcsolunk. Mennyi töltés halad át a vezető keresztmetszetén 0,6 óra alatt? Mekkora erővel hatna egymásra két pontszerű test, ha az előző töltést egyenlően szétosztanánk rajtuk és a távolságuk 180 m?

Köszönöm, ha segít valaki megválaszolni ezt a fizikás kérdést :D!

2020. máj. 3. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre:

Ohm-törvény: R=U/I, átrendezve: I = U/R

I = 24V / 12 Ω = 2 A

A töltés és áramerősség kapcsolata: I = Q / t, átrendezve Q = I * t

Q = 2 A * 0,6h = 2 A * 2160 s = 4320 C töltés halad át.

2020. máj. 3. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 5. 16:09