Egy ABC háromszög oldalainak hossza a=3cm b=5cm c=6cm. Mekkorák az oldalai az A'B'C' háromszögnek, ha ABC háromszög~A'B'C' háromszög, és A: legrövidebb oldala 9cm B: leghosszabb oldala 9cm C: egyik oldala 9 cm?

A válaszokat előre is köszönöm!! 😊

2020. máj. 7. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A: Kicsi háromszög legrövidebb oldala 3 cm, nagy háromszög legrövidebb oldala 9 cm. Ez azt jelenti, hogy nagy háromszög oldalai éppen háromszorosa a kis háromszög oldalainak. Innen már menni fog.

B: kicsi háromszög leghosszabb oldala 6 cm nagy háromszög leghosszabb oldala 9 cm. Ez azt jelenti hogy a nagy háromszög oldalai másfélszerese a kis háromszög oldalainak. Innen már mennie kell.

C: a kicsi háromszög középső oldala 5 cm nagy háromszög középső oldala 9 cm. Ez azt jelenti, hogy a nagy háromszög oldalai 1,8 (=9/5)szerese a kis háromszög oldalainak. Innen fejezd be.

2020. máj. 7. 16:09
 2/3 anonim ***** válasza:

A:

A hasonlóság aránya: 9/3=3. Az oldalak: 9, 15, 18.

B:

A hasonlóság aránya: 9/6=3/2. Az oldalak: 9/2, 15/2, 9.

C:

Az előző 2 vagy:

A hasonlóság aránya: 9/5. Az oldalak: 27/5, 9, 54/5

2020. máj. 7. 16:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! ☺️
2020. máj. 7. 16:41