Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi köze van X-nek Y-hoz, az...

Mi köze van X-nek Y-hoz, az nem ugyanazt jelenti, mint a mi köze van Y-nak X-hez?

Figyelt kérdés
2020. máj. 8. 01:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mert pl. anyád rád szólhat este hogy menj már aludni viszont te nem szólhatsz rá hogy ő menjen már aludni 😀
2020. máj. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De ha két dologról van szó?

Pl. Mi köze van ennek ahhoz.

2020. máj. 8. 09:43
 3/18 A kérdező kommentje:

Mi köze van ehhez a szerelemnek?

Mi köze van ennek a szerelemhez?


Lehet, hogy én gondolom rosszul, de én nem érzékelem a különbséget, vagy van?

2020. máj. 8. 09:49
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi köze van annak a nőnek ahhoz a kisfiúhoz? Az anyukája.

Mi köze a fiúnak a nőhöz? Nem az anyukája, a fia.

Akkor lehet ugyanazt mondani, ha azt mondod, egy halmazba tartoznak, vagyis egy családba tartoznak.


Mi köze az 1325 számnak a pólóhoz? Ennyi az ára, lehetne más szám is. A számot rendeljük a pólóhoz. Mi köze a pólónak az 1325 számhoz? Ehhez a számhoz rendeljük hozzá a pólót, lehetne más ruha is.

2020. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Mi köze van ehhez a szerelemnek?:

Semmi köze, de például a haragnak van köze.

Mi köze van ennek a szerelemhez?:

Ennek a fiúnak szerintem semmi köze nincs hozzá, válasszuk inkább a lányt.

2020. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi, nem mondom, hogy teljesen értem a magyarázatot, de már közelebb vagyok hozzá.


Egyébként van az a dal, hogy What's love got to do with it, innen vettem az ötletet. Ezt úgy kell fordítani, hogy Mi köze van ehhez a szerelemnek?

2020. máj. 8. 12:14
 7/18 A kérdező kommentje:
De nem lenne inkább jobb: Mi köze van ennek (az érzésnek) a szerelemhez?
2020. máj. 8. 14:22
 8/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Anya/apa/barát: Annyit jártok össze és súgdolóztok, hogy biztos vagy benne, hogy nincs köztetek valami?

X: Mi köze van ehhez a szerelemnek? Csak barátok vagyunk Y-nal. Egy baráttal nem szabad elzárkózni és bizalmas dolgokat megbeszélni?


Vőlegény/menyasszony: Elég ideig pihentél itthon. Most elmész munkát keresni.

Menyasszony/vőlegény: Ha szeretnél, nem lennél ilyen rideg. És nem akarnád, hogy visszatérjek robotolni.

Vőlegény/menyasszony: Mi köze van ennek a szerelemhez?


A "mi köze van ennek ahhoz?" vagy kifejezés azt takarja, hogy Az megengedett, szabad, lehetséges akkor is, ha Ez fennáll, mert Az Ettől független.

2020. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi, és a dalcímet hogy kell fordítani?
2020. nov. 25. 07:46
 10/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Milyen alcímet?
2020. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!