Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Kémiából két feladatot...

SOS! Kémiából két feladatot nem tudok megoldani. Hogyan kell ezeket?

Figyelt kérdés

1) Állapítsd meg, hogy a következő két reakció közül melyik meg végbe rövidebb idő alatt. Indokold meg a választ! (A “b” feladatban az i betű)


a) Ag+(aq)+Cl-(aq)=AgCl(aq)

b) H2(g)+I2(g)=2HI(g)


2) Hogyan hat az alábbi reakció kialakult egyensúlyára


a) a hőmérséklet emelése

b) a nyomás növelése

c) az egyensúlyi elegyben a N2 koncentrációjának növelése?


N2+O2 <—> 2NO


(<—> ez olyan jel, ahol a két nyíl egymáson van különböző irányban)



2020. máj. 11. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
1) Most csak tippelni fogok, de első ránézésre azt mondanám, hogy a b) reakció megy végbe gyorsabban, mert ott mind a két résztvevő gáz halmazállapotú. Légnemű halmazállapotban a legkevésbé helyhezkötöttek a részecskék, így itt megy végbe a leggyorsabban.
2020. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 13. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de jobban átgondoltam és rájöttem, hogy nem ez így nem jó. Nem amiatt megy végbe gyorsabban a reakció, mert légnemű a közeg.

Minél nagyobb egy atom, annál hevesebben reagál. Az tudnod kell, hogy hogyan növekednek az elemek a periódusos rendszerben (soronként balról jobbra csökken a méretük, periódusonként fentről lefele pedig nő).

Tehát azt kell megnézni, hogy hol vannak a reagensek a Mengyelejev-táblázatban, ezek alapján már tudnod kellene, hogy a heves reakció egyben gyors is (szerintem)

De javítson ki valaki aki jobban ért ehhez!

2020. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. máj. 21. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!