Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nézz utána, hogy az aranymosók...

Nézz utána, hogy az aranymosók milyen eljárás segítségével nyerik ki az aranyat a hordalékos folyókból! Az ipar milyen anyagokat használ fel a szűréshez? Az élet mely területén alkalmazzák az emberek a desztillálást? Kémiára kéne sos

Figyelt kérdés

Tehát mindnehol kerestem a válaszokat de nem nagyon találtam. Kémiából szerdára kell a házit megírnom. Három kérdés aki tudja légyszives segítsen! Köszönöm.

Kérdések:

Nézz utána, hogy az aranymosók milyen eljárás segítségével nyerik ki az aranyat a hordalékos folyókból!

Az ipar milyen anyagokat használ fel a szűréshez?

Az élet mely területén alkalmazzák az emberek a desztillálást?



2020. máj. 11. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Gravitációs úton válasszák ki a nehéz fajsúlyú anyagokat a folyó hordalékból.

Ez az anyag tartalmazza gránát, magnetit és az arany szemcséket is. A vasat egy Mágnessel távolítják el.

A maradék nehéz hordalékos anyaghoz higanyt öntenek és alaposan összekeverik mely az arannyal(csakis vele) amalgámot képez. Ezután lemossák a tálban vízzel a fölösleget ott maradva a higanyos amalgám arany.

Az amalgámot átpréselik erős szöveten (pl szarvasbőr) és a maradék sűrű ezüstös golyócskát kiégetik tűzön.Ebből elpárolog a higany és visszamarad a kb 90-98% tisztaságú arany.

Rosta ami Fém vagy műanyag alapú,valamint különféle textil alapú anyagokat használ fel szűréshez. Ezenkívül víz szűréshez sódert,levegő szűréshez aktív szenet is felhasználnak.


Desztillálással készül desztillált víz és az alkohol is. Előállítása erjed gyümölcsből /és töménység fokozásához ismételt desztillációt alkalmaznak.

Kb ennyit tudtam segíteni

2020. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!