Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Homogén, időben változó...

Homogén, időben változó mágneses térben elhelyezett áramkörben indukálódó áramot hogyan kell kiszímítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alábbi feladatmegoldásában kérnék segítséget:

[link]


Az ε(t)-t már kiszámítottam, és f(t)=sin ωt, ha valakit érdekel.


Viszont a c) részhez hozzá se tudok kezdeni. Hogyan kellene értelmezni ezt az egészet?


Az ε(t)-t kellene a kondenzátor feszültségének tekinteni? Akár igen, akár nem, gondolom a vezetékeket sem tekinthetjük ekvipotenciálisnak, viszont akkor megint nem tudom, hogyan adható meg az ellenállás feszültsége?


Még Maxwell III. törvényén gondolkodtam, de azzal se jutottam előre.


Egyáltalán honnan származhat az áram idő szerinti deriváltja?


Szóval mint látjátok, lövésem sincs a feladatról, és örülnék, ha valaki legalább egy támpontot tudna adni az elinduláshoz, hogy fel tudjam írni a szükséges differenciálegyenletet.



2020. máj. 13. 12:50
 1/2 Betmenvées ***** válasza:
A Maxwell egyenleteket nem kell már használni, a fluxus, feszültség számításánál kellett. Az epszilon az áramkör feszültsége, amely a kondenzátor és ellenállás feszültségéből tevődik össze. Azért jön be az áramerősség deriváltja, mert a kondenzátor feszültségét a töltéssel kell felírni. Nem akarjuk, hogy az egyenletünkben töltés legyen, ezért deriválunk idő szerint. Így a töltésből áramerősség lesz, az áramerősségből a deriváltja. Ha kérdésed van, írj privátban.
2020. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már minden világos.
2020. máj. 15. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!