Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika. Egy folyó sebesség...

Matematika. Egy folyó sebessége 2 km/h. Folyásirányban (lefelé) evezve óránként 10 km-t teszünk meg. Milyen messzire evezzünk, hogy az oda-vissza út összesen 4 óra hosszat tartson?

Figyelt kérdés
Jó matekosok ugya bevetitek magatokat? Háziban kaptam ezt kkérdést, és nem tudom hogyan kezdjek hozzá, vagy hogyan vezessem végig. Kérlek aki leírná, az az egész műveletet leírná nekem?🙏

2020. máj. 14. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A folyóhoz viszonyított sebesség: 8

Lefelé sebesség: 10

Felfelé sebesség: 6

A keresett távolság: x.

x/10+x/6=4

3x+5x=120

8x=120

x=15

2020. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy x órán keresztül haladunk a folyón lefelé, ekkor 10x km utat teszünk meg.

Amikor felfelé megyünk a folyón, akkor sebességünk 6 km/h, így 6*(4-x) km utat tudunk megtenni. Ennek a kettőnek -érthető okokból- egyeznie kell, tehát:


10x = 6*(4-x)


Innen be tudod fejezni?

2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!