Egy téglalap oldalai 6 cm és 9 cm hosszúak. Egy hozzá hasonló téglalap kerülete 20 cm. Mekkorák az oldalai?

számolást is plíz

2020. máj. 18. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
6 és 4
2020. máj. 18. 13:04
 2/3 anonim ***** válasza:

A számoláshoz egy kérdés!

Hol akadtál el?

2020. máj. 18. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elegánsan akarod megoldani:

2a + 2b = 20 (ez a kerület)

a = 1.5*b (ha hasonló a téglalap, akkor az oldalai aránya ugyanaz)


a-t kifejezzük b-vel és behelyettesítjük:

2b + 3b = 20 -> b = 4, a = 6


Ellenőrzés: 2*4 + 2*6 = 20 ✓

2020. máj. 18. 13:53