Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki meg tudja oldani ezt...

Givicumi kérdése:

Valaki meg tudja oldani ezt az integrálást? Felső korlát:52 Alsó korlát:14 (1+√(4x+8) / (4x+8-5√(4x+8))dx A két gyök mind 3. gyök, nem tudtam hogyan jelezzem.

Figyelt kérdés

2020. máj. 23. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Wolfram Alpha
2020. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes helyettesítéses integrálást használni. Legyen t=(4x+8)^(1/3) ebből t^3/4-2=x ill. dx=3*t^2/4*dt. Az új integrációs határok így 4 és 6.
2020. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

3-as anonimkám, tarcsaikám ez egy nagy nulla ám amit ideszórtál a szoftverrel. Semmi új ötlet nincs benne, azt használod fel amit én a 2-es válaszomban megadtam. Ráadásul szégyenletes hogy még a módosult integrációs határokat is szoftverrel számolod ki, amiket én fejből megadtam.

Ez így egy nagy semmi!

Akkor adna többletinformációt a kérdezőnek, ha a helyettesítés után lévő tört integrálását mutatná be.

De semmi ilyen, egy rohadt lassan betöltődő honlap, amitől kifagy az ember számítógépe... Szóval ez egy nagy nulla így!

2020. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!