Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki ért a matekhoz, integrálás...

Aki ért a matekhoz, integráláshoz kérem segítene? :D 1. (Integrál) 3x^2 • e^x^2 • dx 2. (Integrál) x • (V (x^2) +1) • dx Ui. : V=gyök

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 12:22
 1/5 qqcska123 ***** válasza:
58%

Szia! Ez így nem feltétlenül egyértelmű. Inkább képként tedd fel valahová, majd rakd ki ide a linket vagy magát a képet.

Ettől függetlenül mindkettőre talán a parciális integrálás, ha jól sejtem.

2019. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
[link] és a kifejezés érthető lesz. Amúgy az első tényleg parciális, a másodikat én helyettesítéssel számolnám ki, így első blikkre.
2019. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másodikba sinh -t helyettesítesz akk gyökök szar helyett marad egy cosh, 1/sinh lesz a dx mellé meg még van egy sinh az elején szóval összesen egy cosh lesz.


Annak integrálja sinh. És most visszaírod hogy sinh area sinh x = x szóval whatttt valamit elcsesztem. De mindenképp sinh -t kell helyettesíteni xd

2019. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Áh megvan.


Dx mellé 1/cosh lesz, így marad egy sinh aminek az integrálja cosh.


Szóval a végeredmény cosh(inverz sinh x)


Inverz sinh = area sinh



Kiejtés: siny és kos :)

2019. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget sikerült így megoldani:D
2019. máj. 9. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!