2020. máj. 25. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
2020. máj. 25. 19:48
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Aztán ezen mit nem értesz? Mindegyik lineáris egyenletrendszer, ráadásul csak kétismeretlenes.

Az alábbi alakra hozod őket:


x+a*y=b

x+c*y=d


Ha a=c és b=/=d akkor ellentmondás. Ha a=c és b=d akkor azonosság.

Egyéb esetben: kivonva a két egyenletet y azonnal adódik:


y=(b-d)/(a-c).

2020. máj. 25. 20:08
 3/7 A kérdező kommentje:
igy sem ertem
2020. máj. 25. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Megadtam gyakorlatilag a végképletet. Le van vezetve. Csak be kell helyettesíteni.
2020. máj. 25. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű feladat!!! 😁😁
2020. máj. 25. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, azt várja oldjuk meg helyette számokkal kidolgozva. A paraméteres megoldást megadtam, de annyira nem veszi a fáradtságot hogy behelyettesítsen meg hogy a felvázolt alakra hozza az egyenleteket.A hozzáállása rossz neki.
2020. máj. 25. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha abszolút nem akarsz semmit gondolkodni, akkor az ilyen egyenletek megoldhatók úgy, hogy az egyikből kiszámolod azt, hogy x=... és amit kapsz, azt mindenhol beírod a másikba az x helyére.

Ott kiszámolod az y-t, aztán az elsőbe visszahelyettesítve megkapod az x-et is.

Ez mindig működik, csak időnként nagyon hosszú így a számolás.

De mondom: ha minden gondolkodást meg akarsz spórolni, ez akkor is működik.

Ha gondolkodást ÉS a munkát is meg akarod spórolni, akkor viszont menj el hajléktalannak.

2020. máj. 26. 11:24