KNO3 elektrolízise?Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kérlek segítsetek,az alábbi feladatot nem tudom sehogy sem megoldani:

Kálium-nitrát vizes oldatát elektrolizáljuk grafitelektródok között.Hány dm3 standard állapotú gáz keletkezik az anódnál,ha 10 percig 100 mA erősségű árammal elektrolizálunk?Csökken vagy nő az oldat koncentrációja az elektrolízis során?Miért?



Nos előszöris ott akadtam meg,hogy itt akkor igazából mindkét elektródnál a víz bomlik,vagy az egyiknél 2K+ +2e-=K lesz?Illetve az utolsó kérdést a koncentrációban nem is tudom igazán hova tenni.Ott mi a lényeg,hogy állapítom meg?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 5. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali! A kálium standard potenciálja -2,92, a Zn (-076) az utolsó, ami leválasztható grafitelektródok között (a Zn-nél negatívabbak grafitelektródok között nem választhatók le), így a víz redukálódik. Az NO3- összetett ion, így az anódon a víz oxidálódik. Tehát, ha belegondolsz, a víz eltűnik neked az oldatból (gáz fejlődik belőle), így egyre töményebb lesz az oldatod, tehát a koncentráció nő.

Az I és a t ismeretében kiszámolod a töltést, ebből meg az elektronok anyagmennyiségét (Faraday), majd az egyenletből megtudod, hogy mennyi az O2 anyagmennyisége, ill, térfogata (standard állapot).

2020. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,azt hiszem sikerült :)
2020. jún. 5. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!