Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bécs nem is volt soha Magyaror...

Bécs nem is volt soha Magyarország része? Én teljesen azt hittem, meg hát annak van magyar neve is. Máshol Wien.

Figyelt kérdés

Csak mert most van itt egy dal, nézem, aszondja: "Most jöttem Bécsből, Lengyelországból", mondom wtf, az Ausztria; gondoltam, rákeresek; mert bátyámtól még hallottam egyszer valami 6-7 éves koromban (kb 21 évvel ezelőtt); és ő akkor valamilyen megyével énekelte itthon, hogy "Most jöttem Bécsből, -...nemtom milyen...- megyéből"; legalábbis így emlékeztem, majd megkérdezem tőle, jelenleg viszont egy Forrai Katalinos gyűjtést nézek; rámentem egy ilyen régi közigazgatási térképre, arra kerestem rá, hogy "trianon előtti megye térkép" ; ki is dobta, de Bécs ahhoz képest messze van, nem? Tehát szerintem nem tartozott bele a legszélsőbb megyénkbe, tehát ez akkor azt jelenti, hogy Bécs "mindigis" Ausztria volt annak ellenére, hogy van magyar neve? Mondjuk Koppenhágát is megpróbálták magyarosítani Kappanhágóra; de akkor a "Bécs" név is akkor született? Tehát nem így hívták eredetileg a várost? A mindigis-t azért raktam idézőjelbe, mert "történelem előtti időkből" nemigen rendelkezem ismeretekből; sőt, még "történelem utáni időkből" se tudok mindent akkor ezek szerint. Durva. És ezt most tudom meg egy dal kapcsán, ennyi idősen. :O :D:D


Tehát ez most komoly? Hogy Bécs úgy konkrétan sose tartozott Magyarország határain belülre? Oltogatásokat, jajveszékeléseket nem kérek, csak a konkrét tényeket. Egyébként, aki ismer még másik verziót a dalra, és ideírja, azt is szívesen veszem; meg voltam róla győződve, hogy Bécs az a királyi Magyarország határain belülre tartozott; és meg akartam nézni, melyik magyar megyének volt a része.


Azt hiszem amúgy, hogy akkor én még nem jártam iskolába; és bátyám meg elsős volt; én ezt a dalt úgy amúgy nem tanultam. Nem jutott rá idő, meg el is felejtődött, úgyhogy bátyámat nem kérdeztem, de majd nemsoká írok neki is üzit, hogy ezt akkor ő hogy énekelte; mert ő még biztos emlékszik.


Előre is nagyon hálásan köszönöm a segítséget, kiegészítéseket, információkat; beszólásokat légyszi ne írjatok.



2020. jún. 10. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt Magyarország része. Rögtön a keresztény Magyarország megszületése előtt Géza lemondott a Lajtán túli területekről (Bécs is ott található) a nyugatiak javára, stratégiai okokból. Hunyadi Mátyás ugyan 1485-ben elfoglalta, de nem lett Magyarország része. Legalábbis én így tudom, de csak középszinten érettségiztem, lehet, hiányos a tudásom. :D
2020. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy onnan jött a magyar neve; vagy a magyarok még nem nevezték el akkor, hanem például nyelvújításkor jött ez az ötlet, hogy hívják így, és akkor ez maradhatott, a "Kappanhágó" névötletet meg elvetették? Vagy lehet, hogy pl akkor a Hunyadiaktól kapta a magyar nevet? Hm, ez érdekes. De akkor most arra gondolok, hogy akkor előbb volt a neve Wien, mint Bécs. De lehet nem. De mindenesetre érdekes, amit írtál nagyon, köszönöm szépen , ment a zöld, aki ki tudja még egészíteni bármelyik gondolatokat, vagy hozzá tud fűzni; kérem, fűzze. Eddig ment a zöld.
2020. jún. 10. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2020. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt egyelőre nagyjából a feléig elolvastam, nagyon jó cikk, erre is ment a zöld, majd később tovább fogom olvasni.
2020. jún. 10. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ez csak egy ilyen magyar agymenés, a környéken rengeteg városnak van magyar neve, olyanoknak is, amik soha nem voltak magyar felségterület, csak az osztrák-mgyar monarchiában összeértek (tirol pl.) így lehetett verni a mellüket, hogy mindent magyarul hívnak és akkor az biztos egyből a magyaroké is.
2020. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre is ment a zöld
2020. jún. 10. 23:01
 7/8 anonim válasza:

Hunyadi Mátyás elfoglalta volt Bécset, de amúgy nem volt Magyarország része

me amúgy lehet valamit elnevezni, ami nem a miénk, vagy?


(Bécs elnevezése a szlávból jön)

2020. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmm, köszönöm, erre is ment a zöld .
2020. szept. 26. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!