Tudnátok ebben az egyenletben segíteni?

Van egy hangár, aminek a teteje 100 méter hosszú és 20 méter magas és ilyen ( alakja van csak ugye ilyen alakja van, csak lefelé néz. Hogy kell másodfokú egyenlettel (vagymivel) kiszámolni? Az egyenlet ami meg van adva, hogy az alapján kell f(x)=a•x^2+c
2020. jún. 12. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
És mit akarsz kiszámolni?
2020. jún. 12. 14:14
 2/7 anonim ***** válasza:

f(0)=20

f(-50)=0

f(50)=0

-----------

c=20

2500a+20=0

a=-1/125

2020. jún. 12. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2-es jól írja.
2020. jún. 12. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 12. 17:35
 5/7 A kérdező kommentje:

Elnezest a rossz fogalmazasert

Szoval van egy fugvenyem, aminek csak az alakja ismert. 100 meter hosszu, 20 magas. Az eredmeny a megildokulcs szerint f(x)=0,008x^2+20

2020. jún. 12. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nézed a válaszokat?


A megoldásból lehagytad a - előjelet. A -1/125=-0,008.

2020. jún. 12. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a főegyüttható negatív...
2020. jún. 12. 17:55