Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van németül? , : Reggel...

Hogy van németül? , : Reggel felkelés után szoktam reggelizni ha nincs iskola, ha pedig van iskola akkor változó. Ebédelni mindig máskor szoktam, suliban pedig akkor amikor ki vagyunk írva. Vacsorázni általában 5 óra körül szoktam, egyedül.

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Túlfogalmazol, ha nem vagy biztos a mondatszerkesztésben, ne írj pl. összetett mondatokat németül.

Ilyenkor nem is kell feltétlenül az igazat írni. Mindig azt írd, mondd, amit tudsz!

Pl., gondolom, ilyen kérdéseid lehetnek:

Wann und wo frühstückst du?

Ich frühstücke um 7 Uhr zu Hause.

--> nem számít, ha nem így van, de egyszerűbb, mint amit írtál.


Én amúgy így írnám:

Ich frühstücke gewöhnlich nach dem Aufstehen, aber wenn es Unterricht gibt, ist es veränderlich.

Ich esse irgendwann zu Mittag, aber in der Schule erst wenn wir an der Reihe sind.

Abendbrot esse ich im Allgemeinen um 5, allein.

2010. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!