Hogyan oldjam meg ezt a fizika feladatot?

Figyelt kérdés
A feladat, hogy határozzam meg egy margarinkocka sűrűségét. Sűrűség= tömeg osztva a térfogattal. A tömeg ugye adva van, mert rá van írva a margarinkocka csomagolására, de a térfogatát a margarinkockának hogyan határozzam meg?

2020. aug. 6. 22:55
 1/8 2*Sü ***** válasza:
87%
A margarinkocka oldalhossza – egy korábbi kérdésre adott GYK felhasználó szerint – 6,5 cm. De ha van otthon egy, akkor le tudod mérni, hogy tényleg annyi-e. Nyilván ebből ki tudod számítani a kocka térfogatát.
2020. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez így lenne? V= 6,5X6,5Xmagasság?
2020. aug. 6. 23:14
 3/8 2*Sü ***** válasza:
87%
Azt ugye tudod, hogy mit jelent a kocka és hogyan kell kiszámolni a térfogatát?
2020. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
V=6,5X6,5X6,5?
2020. aug. 6. 23:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Nosza.
2020. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem siess a megoldással, mert holnaptól megint jön a nagy meleg, aztán kezdheted újra a számolást.

:)

2020. aug. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Én egyszerűen vízbe tenném, mérném, milyen mélységig süllyed bele, ez úgy aránylik a kocka élhosszához, mint a sűrűsége a vízéhez. Mit kell itt térfogattal meg tömeggel szexuáliskodni...
2020. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ebben a néhez mivel kocka alakú a margarin a kocka térfogata V=a^3

a az oldalhosszusag ha ez meg van akkor m=ró*v

2020. aug. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!