Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítetek ezeket az angol...

Segítetek ezeket az angol cikkeket fordítani? Mi a hipotézis és a feltevés közti különbség?

Figyelt kérdés

Fontos lenne sulihoz. Magyarul is rákerestem, nincs semmi használható, sok helyen szinonimaként emlegetik a kettőt. Angolul nem annyira tudok. Ezeket találtam mindenesetre:


[link]


[link]



2020. szept. 10. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor a feladatod eleve az assumption/hypothesis vagy a hipotézis/feltevés?
2020. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hypothesis is what is being tested explicitly by an experiment. -A hipotézis az,amit egy kisérlettel tesztelnek.

[link]



An assumption is tested implicitly. -'hallgatólagosan' teszik fel,vagyis nem teszteled/kisérletezed ki.

2020. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A feltételezésnél általában arra számítunk,hogy igazunk van, míg egy hipotézis esetében ugye ott van a nullhipotézis és az alternatív hipotézis is,nem "foglalunk állást" a két kimenetel között.

Feltételezés,hogy "akik vitamint szednek biztosan egészségesebbek". Hipotézis pedig,hogy "a vitamin a futók átlagidején 2 másodpercet javít 200 méteren"

2020. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

#1 A feladatom eleve a hipotézis/feltevés volt, csak ugye magyarul nem találtam semmit.

2020. szept. 10. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, ami a feltételezés meg a feltevés között.
2020. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!