Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van különbség ]0;11] és...

Van különbség ]0;11] és [1;11] intervallumok között?

Figyelt kérdés
Lehet használni bármelyiket, vagy a feladattól függ?
2020. szept. 5. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha a feladat kiköti, hogy csak egész számokról beszélünk, akkor ugyanaz a kettő, egyébként nagyon nem.
2020. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor írok példát:

X = [-2;11]

Y = ]−∞ ;0]


Nincs megadva milyen számhalmazról beszélünk.


A kérdés X \ Y, a megoldásom ]0; 11] lett, ami egyelőre még nem tudom jó-e. Számegyenessel felrajzoltam a példát és az alapján ez tűnt logikusnak.

2020. szept. 5. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugyanaz a kettő, mert a balról nyitott 0-tól kezdődő intervallumba beletartozik pl a 0,1 is, de a balról zárt 1-től kezdődőbe nem.
2020. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

E feladat szerint a ]0; 11] megoldásod a helyes.


#3 Ez nem igaz, a balról nyitott 0-tól kezdődő intervallumban nincs benne a 0, pont ez a lényege annak, hogy az intervallum balról nyitott.

2020. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ramos ökle ***** válasza:
Szerintem hármaska az egytizedre gondolt.
2020. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

]0;11]⋂Z

[1;11]⋂Z

Így már ugyanazt jelenti a két kifejezés.

Z az egész számok halmazát jelöli, ⋂ a metszetet.

2020. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!