Kérem valaki segítsen az alábbi fizika feladat megoldásában.
A vízszintes földfelszín felett 1 méter magasságból eldobott labda a vízszintessel felfelé 60 fokos szöget zár be és 30m/s sebességgel repül. Milyen maximális sebességig emelkedik és mekkora távolságot tud megtenni?
2020. szept. 14. 21:51
2/10 anonim válasza:
Megjött az önkéntes fizikusunk.
3/10 anonim válasza:
Szóval a sebesség merőleges összetevője 15*sqrt3 m/s, a vízszintes 15 m/s. Max magasság: v^2/2g, (v a függőleges,g 10 re kerekítve) 33.75 m +1m kezdésnél=34.75m magasra ment. Emelkedés ideje: v(függ)/g kb 2.6 sec, esés ideje kb 2.63 sec =5.23s kb. Táv= v(vizszint.)*t=15*5.23=78.54m kb. Ha nem ütöttem el vmit akkor ennyi.
4/10 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem a gyors és pontos válaszért! :)
2020. szept. 14. 22:18
6/10 A kérdező kommentje:
Igen. Csak elkezdeni nem tudtam.
2020. szept. 14. 22:56
7/10 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a sebesség függőleges és merőleges értékét, hogyan kaptuk meg?
2020. szept. 15. 07:46
8/10 anonim válasza:
Szögfüggvényekkel: sin 60= merőleges seb /átfogo, átrendezve 30*sin60, cos60 =v vizszintes/atfogo vagyis v vizszint cos60*30
10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető!
2020. szept. 15. 10:53