4-es vagyok fizikából, de ettől függetlenül felét sem értem. Ami nem számítás azt megtanulom de a többit nem tudom megérteni. A többi feladatot megcsináltam de ezt az egy kérdést nem nagyon tudom, vagy legalábbis a helyes megoldást nem tudom.
2020. szept. 23. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

10 méterenként +1 atmoszféra és líneárisan nő. Ebből már nem nagy kunszt.

Vagy ha precízebben kell, akkor gugli 20 mp után:

[link]

2020. szept. 23. 14:29
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

F=m*a

Ez a képlet mindennek az alapja. Minden fizikai területnek van pár alapképlete, amikre minden épül. Az F=m*a is ilyen alap képlet.

Ebben az esetben a tömeg az adott dologra nehezedő víz tömege, a gyorsulás pedig a nehézségi gyorsulás.

F=m*g

A tömeget bontsuk fel úgy, hogy a vízoszlop térfogata és sűrűsége: m=Ro*V

F=Ro*V*g

De mivel minket a nyomás érdekel, így felületre kell normálni az erőt: p=F/A

F/A = Ro*V*g/A

Azt tudjuk, hogy egy vízoszlop térfogata felosztható úgy, hogy az alapterület és a magasság szorzata: V=A*h, vagyis V/A=h

Tehát: p=Ro*g*h

h= 4 m

g= 9,81 m/s^2

Ro= 1000 kg/m^3

2020. szept. 23. 21:13
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
Röviden: kb. 0,4 bar.
2020. szept. 24. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Megtanulod a képletet.

p=ρ*h*g

2020. szept. 25. 22:37