A felső sorból hogyan lett az alsó? (matematika)


[link]


Valaki el tudná magyarázni részletesen?


Illetve melyik témát/anyagrészt kell átnéznem, hogy pótoljam ezt a hiányosságot?


2020. szept. 24. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

A számlálóban lévő szorzatokból kiemelhetőek a közös tényezők, amik most a (k+1)*(k+2), így


(k+1)*(k+2)*[k+3], a szögletes zárójelbe azok kerülnek, amik a kiemelés után maradnak, de ugyanaz a funkciója, mint a kerek zárójelnek.


Kiemelés: a zárójelbontás fordított művelete. Például


2*(3+x) = 2*3 + 2*x = 6+2x. A 6+2x-ből úgy tudjuk visszaalakítani az eredetit, hogy kiemeljük a 2-t:


2*()


Most azt kell megnézni, hogy mit kell 2-vel megszorozni, hogy 6-ot és 2x-et kapunk. A válasz az, hogy a 3-at és az x-et, tehát 2*(3+x) lesz a kiemelés utáni eredmény.

Ugyanezt a technikát használtuk a fenti esetben is.

2020. szept. 24. 12:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. szept. 24. 12:42