1/2^x : 1/3^x


tehát egy ketted az xediken, osztva egyharmad az xediken


A megoldás miért 1/6^x?


Ugye reciprokkal szorzunk, emiatt össze kell szoroznom a 2^x * 3^x

Ami nem 2x?


2020. szept. 28. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"A megoldás miért 1/6^x?"


Nem ez a megoldás. Ez akkor lenne a megoldás, hogyha a kettő között szorzás lenne:


1/2^x * 1/3^x = (1*1)/(2^x*3^x) = 1/(2*3)^x = 1/6^x


Ebben az esetben valóban reciprokkal szorzunk, de CSAK AZ OSZTÓ TÖRT RECIPROKÁT kell venni, vagyis


1/2^x * 3^x/1 =...= 3^x/2^x = (3/2)^x = 1,5^x

2020. szept. 28. 20:16
 2/4 A kérdező kommentje:

Elírtam, bocsánat :(


1/2^x / 3^x


talán rájöttem, azonosság'


(a*b)^x = a^x * b^x

2020. szept. 28. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ugyanúgy lehet számolni, vagyis az osztó reciprokával szorzunk, így azt kapjuk, amit már egyszer leírtam, vagyis


1/2^x * 1/3^x =...= 1/6^x


Másik megoldás lehet, hogy a törtet bővítjük 3^x-nel:


(1*3^x)/(2^x*3^x) = 3^x/6^x, és ezt a törtet el tudjuk osztani 3^x a tanultak szerint; a számlálót kell osztanunk, így eredményül ugyanúgy 1/6^x-nt kapunk.

2020. szept. 28. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, csak valamiért az agyam az x^2-et adná ki.
2020. szept. 28. 21:16