Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljam meg az anyagot...

Hogyan tanuljam meg az anyagot másfél-két óra alatt?

Figyelt kérdés

Holnap fizika témazáró, amire nem igazán tudtam tanulni, mert nem volt időm. Most lenne kb. másfél-két órám tanulásra. Igazából nem hosszú anyag, 10 perc kb végigolvasni. Viszont eddig végigolvastam kétszer, de alig maradt meg belőle valami.

Tudnátok segíteni, hogyan lenne érdemes tanulni, hogy a lehető legjobban megmaradjon a fejemben?


2020. okt. 11. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Kapcsolj ki minden kütyüt.

2. Tényleg kapcsold ki, ne csak lenemitsd!

3. Kihuzofilccel emeld ki a lényeget.

4. A lényeg lényeget jegyzeteld ki.

5. Memorizald a jegyzeteket, aztan magyarázd el egy olyannak az egészet, akinek lövése sincs róla.

6. Ha úgy érzed, tudod, menjél aludni anélkül, hogy vissza kapcsolnad a kütyüket, mert alvás közben fog beepulni az agyadba, de ahhoz 8 órát kell aludni, márpedig ha visszakapcsolod a kütyüket, akkor nem fog annyi osszejonni.

2020. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen anyagrészből írtok? Csak kíváncsiságból kérdem, mert nekem is pont fizikát kellene tanulnom, csak nekem molekuláris biológia mesterképzésen biofizikát.


Egyébként figyelmesen olvasd el az anyagot, próbálj rájönni a logikájára, plusz ami nekem segíteni szokott, youtube videókat ha keresel róla úgy sokkal könnyebben megmarad.

2020. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha most elkezd youtube-ozni, abbol minden lesz, csak tanulás nem, az tuti... 🤦‍♀️
2020. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!