Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem marad meg semmi...

Miért nem marad meg semmi amit tanulok, akármit csinálok? 16/L

Figyelt kérdés
Nem is az hogy másnap a dogánál nem emlékszem rá. Ha elolvasom a vázlatot, meg a tankönyvet, még jegyzetelek is, mikor 5 percre rá olvasnám át másodszorra már alig rémlik valami. A kémia dogára minimum másfél órát tanultam, többször elolvastam, hangosan is, jegyzeteltem, órán is mindig figyelek, és semmire nem emlékeztem. Már azt is próbáltam hogy sétálgatok közben fel-alá. Sík hülyének érzem magam, mindegy mit csinálok egyszerűen nincsenek jó jegyeim.

2020. okt. 13. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Velem is ez van. Nekem az vált be, hogy felmondtam (vagy valaki felmondta) diktafonra az anyagot, azt hallgattam újra meg újra.
2020. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez magolás azért nem marad meg. Ne csak olvasd, próbálj logikát keresni a szövegbe. Kiemelni fogalmakat, vázlatba kiírni újra, kiemelni a lényeget. Fogalomábrát is lehet készíteni a kémiában folyamatok vannak ezeket jó levezetni is. Minimum 3 különböző formában érintkezz a szöveggel. Ha olvasod az 1 ha kiemeled 2 ha kiirod 3 kigyűjtöd a fogalmakat 4 stb. 30 p tanulás utan 10 p szünet motiváld magad ha sikerül megjegyezni akkor megnézhetsz mondjuk egy videot vagy kedvenc számot. Zanzán is vannak anyagok azt is lehet hallgatni.
2020. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert másban vagy jó, mint a lexikális tudásban. Sajnos a magyar oktatás csak az emlékezetet méri. Ezért, ha valakinek más intelligenciaterülete fejlett, mint az ami a magoláshoz kell, az elbukik, pedig lehet, hogy kiváló művész lennél vagy sportoló.


Nézz utána a Gardner féle intelligencia modellnek! Az alapján közelebb kerülsz ahhoz, hogy melyik területed a fejlett.


Sajnos ez nem változtat ezen a rendszeren és azon, hogy mit várnak el tőled a suliban, viszont arra jó lehet, hogy melyik tárgyra érdemesebb nagyobb hangsúlyt fektetned.

2020. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Másfél óra? Hűha. Amúgy a legjobban nekem természettudományos tárgyakból az jött be, hogy megpróbálom úgy elmagyarázni valakinek, mintha egy öt évessel beszélnék. Itt nem arról van szó, hogy hülyének nézem, hanem az, hogy szakszavak nélkül, csak téma belső logikáját próbálom elmagyarázni. Ha egy-kétszer sikerült, akkor onnantól nehéz elfelejteni.
2020. okt. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Mert egy anyagot csak egyszer tanulsz. E helyett minden nap tanulj egy kicsit, és ismételj sokat. (Ökökszabály: 50% ismétlés, 50% új anyag tanulás legyen. Ha mondjuk 2 órát tanulsz, akkor 1 órában vegyél új anyagot, 1 órában pedig ismételd a korábbiakat.) Többet ér napi 15 perc kémiatanulás, mint hét végén egy 2 órás.
2020. okt. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szarul tanulsz...🙄

Vàltoztass. Abból csak jó lehet.

2020. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!