Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ebben az esetben...

Hogyan kell ebben az esetben hivatkozni?

Figyelt kérdés

Adott egy könyv, ahol több ízben szerepelnek az információk egy adott fogalommal kapcsolatban. Jelen esetben hogyan kéne hivatkoznom? Pl:


Gipsz Jakab: Példa Könyv.Budapest, Akadémia Kiadó, 2007. 15., 23., 43.



2020. nov. 1. 20:52
 1/8 anonim válasza:
0%
Szerintem nézd meg az adott egyetem szakdolgozatokra vonatkozó szabályzatát, ott elvben részletesen le kell, hogy írják :)
2020. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szakdolgozatról van szó, egyetemi beadandó dolgozatról.
2020. nov. 1. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:

szövegben: (Gipsz, 2007)

irodalomjegyzékben: Gipsz J. (2007). Példa Könyv (a cím dőlt betűkkel). Akadémia Kiadó. 15, 23, 43


És amúgy úgyanúgy hivatkozol a szakdolgozatban is, mint a beadandódban, mivel a beadandóval lényegében ezt is akarják gyakoroltatni.

De egyébként kérlek, hogy azért nézz utána az APA oldalán, hogy mi a helyes formátum, én is ott szoktam leellenőrizni, hogy biztosan helyes-e.

2020. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

"Nem szakdolgozatról van szó, egyetemi beadandó dolgozatról." Az mindegy, addig is gyakorlod.

Szövegben: (Gipsz, 12. o.)

Irodalomjegyzékben: Gipsz J. (2007). Példa Könyv (a cím dőlt betűkkel). Akadémia Kiadó.

Az irodalomjegyzékben nem szükséges, de szabad, az oldalszám, mert itt egyértelműen jelölöd a könyvet, a meghivatkozási helyen a könyvet és az oldalt.

2020. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem az alapvető hivatkozással van problémám, hanem azzal, ha egy adott dologról több, nem összefüggő oldalon van szó, szóval pl a 14, 65, vagy a 87. oldalon.


Ilyen esetben úgy kell, ahogyan hármas leírta? Szimplán vesszővel elválasztani?

2020. nov. 2. 12:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szó szerint idéztél, nem is szükséges feltüntetni az oldalszámot. Ha viszont kiemeltél egy részletet az adott oldalakról és teljes minőségében beleírtad a dolgozatodba, akkor igen, úgy ahogyan írtam a harmadik válaszban.

De egyébként tessék, itt van, innen szoktam én is ellenőrizni a hivatkozásaimat. Akár le is töltheted a programot, de így első körben szerintem még gyakorolgasd manuálisan. Majd ha már komolyabb tétje lesz (szakdolgozat, önálló kutatás), akkor viszont jól tud jönni: [link]

2020. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
44%
Ha a "populáció" háromféle értelemben van felhasználva, akkor KELL oldalszám is. Ha a poppuláció fogalom 1-1 harmada 3 helyen van leírva, akkor nem kell oldalszám, mert te annak a könyvnek az értelmezése szerint használod, de hasznos, mert megkönnyíti az olvasó munkáját.
2020. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
54%
Az első válaszoló vagyok és nem értem igazából a lepontozás. Rendben, hogy nem szakdolgozatot írsz, de az idézés szabályai ugyanazok, vagy ha a tanár vitatná vagy belekötne, tudsz mire hivatkozni, ezért javasoltam ezt.
2020. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!