Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha megmondom az irodalomtanárn...

Ha megmondom az irodalomtanárnak hogy buddhista vagyok, akkor felment az alól hogy olvasnom kelljen a Bibliát?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy ez bele fog zavarni a hitembe, amit csak nagynehezen találtam meg.

KÉRLEK SÜRGŐSEN SEGÍTSETEK!!!



2020. nov. 4. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kötelező olvasmány.
2020. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
25%

Hülye vagy, ezt tiszta szívemből mondom, egy idióta, mert:

1. A buddhizmus békét, szemlélődést tanít, empátiát a többi ember iránt. És a keresztényeket vagy a keresztény jellegű valláskárosultakat akkor érted meg a legjobban, ha ismered a szentírásukat.

2. Ha figyelmesen elolvasod a Bibliát, akkor az Ószövetség erőszakos, féltékeny istenképe és az általa kiviteleztetett népirtások, a valamint elvileg ezzel az istennel személyében azonos, megbocsátó stb. Jézus között feszülő, és tkp. feloldhatatlan ellentét nem kis mértékben megingatja a hitedet a kereszténység bármiféle elfogadhatóságában.

3. Az ábrahámi vallások istene mindenkit ugyanúgy feketefehéren megítél, ha csak 20 évi bűnözött és meghalt természeti szerencsétlenségben (vagy éppen a templom felé menve, ahol esetleg(!) megtért volna), és azt is, aki 60-70 évig egy utolsó rohadék volt, de élete utolsó évében megtért. Ezzel szemben a buddhizmus szerint addig ismételsz osztályt baßd meg, amíg meg nem tanulod a leckét, ami kizárólag csak megszilárdítja a hitedet a buddhizmusban.

Szóval a kérdésed vagy troll vagy beszari idióta vagy.

2020. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
95%
Szerintem nem gond, ha tágítod a látókörödet és több vallást is megismersz. Ne úgy fogd fel, hogy ha elolvasod át kell térned a kereszténységre. Egyáltalán nem kell, de lehet lesznek benne olyan motívumok, amik megfognak, tetszenek. Ezeket megjegyzed, magaddal viszed, de attól még ugyanúgy maradhatsz a buddhista hitedben. A világ egyébként sem fekete-fehér. Nyisd ki az elméd és vonatkoztass el. Egyébként meg ha elolvasod, lehet csak megerősít a saját hitedben.
2020. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert a kereszténység alapjait ismerni Európában az alapműveltség része. Egyrészt ismerni kell, nem egyetérteni vele, másrészt, ha találsz benne valamit, ami elgondolkodtat, az nem fog megártani. Vannak, akik számára a hit örökös "harc".
2020. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Egy mesekonyv olvasasa alol senkit nem mentenek fel.🤣
2020. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
gimi második osztályban foglalkoztunk a bibliával. nekem is volt osztálytársam aki bejelentette, hogy ő nem vallásos és ezért nem is hajlandó ilyen hülyeséget olvasni. a tanár azt mondta, hogy irodalmi szempontok alapján fogunk vele foglalkozni nem vallási megközelítésből, így mindenkinek kőtelező aki nem akar rossz osztályzatot.
2020. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Arab apától és magyar anyától származom, muszlim a vallásom, jelenleg egyetemista vagyok. Kilencedikben a biblia nekünk is tananyag volt. Nem volt kötelező elolvasni. Az irodalomkönyvben volt annyi információ róla, hogy simán ötös dolgozatot írtam belőle.


A muszlim vallásom ellenére eszembe nem jutott volna felmentést kérni.

2020. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi keresztények is tanulunk az iszlámról, zsidóságról, sajnos nem annyit, mint amennyit kellene, de mi se kérünk felmentést.
2020. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Nalunk soha meg csak bele se olvastunk. Konyvet nem hasznaltunk. Elmeselte nagyjabol a teremtestortenetet, par profeta meg ilyen nevet leiratta, kovetkezo orakon 3-4 ember felelt belole, es soha tobbet semmit nem foglalkoztunk vele, erettsegire sem kellett. Az egesz volt 2 het, ennyit ki lehet birni.
2020. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert irodalom órán a Biblia, mint irodalmi mű kerül tárgyalásra. Nem vallásos nevelést fogsz kapni.
2020. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!