Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hiába próbálkoztam a megoldáss...

Hiába próbálkoztam a megoldással, nem sikerült rájönni. Valaki esetleg el tudná magyarázni az alábbi matematikai feladatokat?

Figyelt kérdés

1) Határozd meg azt a valós számot, amelynek egész része-4, törtrèsze pedig 0,39.

2) Számítsd ki annak az egyenlő szárú háromszögnek a területét, amelynek kerülete 12.

3) Oldd meg az:

X+y=1

X^2+2x+y=3 egyenletrendszert, ahol X eleme R.



2020. nov. 7. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

1: Rakd össze a kettőt. Érted az egészrész ész a törtrész fogalmát? Ha nem, akkor olvass utána, utána már nagyon egyszerű lesz.


2: Nem írtál el valamit? Ebben a formában végtelen számú megoldás létezik.


3: Az első egyenletből kifejezed y-t x segítségével, ezt pedig behelyettesíted az alsó egyenletbe. Utána a másodfokú egyenlet megoldóképletét használva meglesz a megoldás.

2020. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam el, így szól a feladat.
2020. nov. 7. 07:49
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nincs végtelen sok megoldása.


Definíció szerint [x]+{x}=x, ebbe csak be kell helyettesíteni; -4+0,39=x, tehát -3,61=x.

2020. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs végtelen sok megoldás, akkor szerinted hogy lehet megoldani?


Bocsi, ha félreérthető, nem kötekedni akarok, csak engem is érdekel.


Azt tudjuk, hogy egyenlőszárú, és a kerülete 12. Az alap hossza bizonyos határok között változhat. Ezzel nyilván együtt jár a terület változása is. Ha felírjuk a területet, akkor az az alap elsőfokú függvénye lesz.


A minimum és maximum hosszérték(x tengely) között a függvény végtelen sok értéket vesz fel.

2020. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, félreolvastam. Azt hittem, hogy az első feladatra írtad ezt.

A háromszögesnek ebben a formában tényleg végtelen sok megoldása van. Valószínűleg egyenlő oldalú (szabályos) háromszögre gondolt a kérdés feltevője.

2020. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyenlő oldalúról van szó, elírtam, elnézést!

De egyébként mi a különbség hogy egyelő oldalú vagy szárú között?

2020. nov. 7. 12:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Az egyenlő oldalúnak minden oldala ugyanakkora, az egyenlő szárúról pedig csak azt tudjuk biztosan, hogy valamelyik két oldala egyenlő.

Például a 4-4-4 oldalú háromszög szabályos (illetve speciálisan egyenlőszárú), míg a 3,5-3,5-5 oldalú háromszög csak egyenlő szárú. És hiába azonos a kerületük, a területük nem lesz azonos.

2020. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Direkt megkérdeztem nem írtad-e el. xd


Ebben az esetben felbonthatod két félszabályos háromszögre, vagy használhat a Hérón-képletet, vagy amit akarsz. Ezt azért már egy hetedikesnek is ki kell tudni számolni.

2020. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Honnan tudom, hogy mikor milyen képletet, tételt,szabályt kell használnom?
2020. nov. 7. 12:39
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Hát az iskolában tanítják. :D
2020. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!