Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít az óvodás korú...

Valaki segít az óvodás korú gyermek élelmezésének életkori sajátosságai össze írásában?

Figyelt kérdés
Gondozási és egészségnevelési alapismeretek nevű tantárgy

2020. nov. 20. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Két, már felnőtt gyermekem van (beleértve a feleségem fiát is, akit ugyanúgy a fiamnak tekintve, attól függetlenül hogy nem én vagyok a biológia apja). Ez alapján ennyit tudok írni: 2-3 éves kortól mindenevők a gyerekek és azt eszik amit kapnak. Ha cukorborsó főzelék, akkor azt, ha nutellás szendvicset akkor meg azt. "Életkori sajátosságaik" ilyen értelemben nekik nem voltak. Mindent megettek ami volt, szerencsére. Tehát nem voltak válogatósak. Olyat tudok elképzelni, hogy ha a szülők elkényesztetik, akkor utána már nem akarja megenni az alap kajákat, csak a cukros szarokat. De ezt én nem nevezném élelmezésbeli sajátosságnak, mivel nem a szükségletei alapján kéri az XY kaját. Ha csecsemőkről szólna ez a feladat, akkor lenne is értelme neki, óvodás korban viszont már nincs. Mint írtam, ekkor már mindenevők, az idő előrehaladtával nem fog már változás bekövetkezni az élelmezésükben.
2020. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!