Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki eltudná nekem óvódás...

Valaki eltudná nekem óvódás szinten magyarázni az ismétléses és az ismétlés nélküli kombináció fogalmát?

Figyelt kérdés
Nagyon hülye vagyok a rendes tankönyvi magyarázathoz, úgyhogy nem viccelek, úgy kérek magyarázatot hogy egy kisiskolás is megértse a feladatot....

2017. júl. 15. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Van az asztalon hét gyümölcs:

egy alma, egy barack, egy narancs, egy banán, egy körte egy citrom és egy ananász.


Ismétlés nélküli kombináció:

Azt mondod Pistikének, hogy választhat a hét közül hármat.

Itt ugye a sorrend nem számít (ezért kombináció), és nem lehet ismétlődés, mert mindegyikből egy van.

Itt (7 alatt a 3)-féleképpen választhat.



Ismétléses kombináció:

Az asztalon mind a hét gyümölcsből van egy zsákkal.

Pistike most is hármat választhat, de akár három egyformát is. Itt ismétlés is LEHET (nem kell), de a sorrend itt sem számít.

Ekkor kicsit többféleképpen választhat:

(7+3-1 latt a 3), azaz (9 alatt a 3).

2017. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2017. júl. 15. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!