Egy repülőgép modell 108 km/óra sebességgel 20 másodperc alatt tesz meg 5 teljes kört mekkora a kör sugara? mekkora a centripetális gyorsulása?


2020. nov. 21. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Kiszámolod mekkora utat tesz meg 20 másodperc alatt.

2. Ezt elosztod 5-tel, így megkapod a kör kerületét.

3. A kör kerületéből kiszámolod a kör sugarát.

4. A sebességből és a kör sugarából a könyvedben található képlet szerint meghatározod a centripetális gyorsulás értékét.

2020. nov. 21. 14:22
 2/4 A kérdező kommentje:
valaki leirná a megoldást kérem ?
2020. nov. 21. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

s=30*20=600(m)

K=600/5=120 (m)

r=K/(2*Pi)=19,1(m)

a=v^2/r=900/19,1=47,1(m/s^2)

2020. nov. 21. 16:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2020. nov. 21. 16:13