Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 8. A számot a számjegyei felcserélésével kapott számból kivonva az eredmény 36. Melyik ez a szám?

2020. nov. 24. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

x, (8-x), 10x+8-x=9x+8

(8-x), x, 10(8-x)+x=80-10x+x=80-9x

(9x+8)-(80-9x)=36

18x-72=36

18x=108

x=6

A szám 26.

2020. nov. 24. 15:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. nov. 24. 16:04